20 هزار مگاوات نیروگاه برق حرارتی در دست ساخت است
05/06/1397
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی گفت: 20 هزار مگاوات نیروگاه در کشور در دست ساخت داریم و تا پایان سال آینده پنج هزار مگاوات نیروگاه حرارتی در کشور راه اندازی می شود.

به گزارش  برق نیوز ، محسن طرز طلب در حاشیه بهره برداری ومراسم سنگرون واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی کاسپین در نوشهر اظهار داشت: 20 هزار مگاوات نیروگاه در کشور در دست ساخت داریم و تا پایان سال آینده پنج هزار مگاوات نیروگاه حرارتی در کشور راه اندازی می شود.
وی افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال آینده پنج هزار نیروگاه برق حرارتی به ظرفیت کشور افزوده می شود و برای هر هزار مگاوات 600 میلیون یورو هزینه نیاز است.
وی درپاسخ به اینکه آیا تحریم ها روی پروژه های نیروگاهی تاثیر داشته است افزود: این تحریم ها بی تاثیر نبوده است.
طرزطلب با بیان اینکه سال قبل 9300 مگاوات از نیروگاه برق آبی استفاده می کردیم، گفت: امسال بیشتر از 4500 مگاوات نتوانستیم استفاده کنیم و دلیل آن کاهش آب سد ها به شمار می رود.
نیروگاه سیکل ترکیبی 460 مگاواتی تک محوره کاسپین نوشهر با راندمان 59 درصد در دست ساخت است و ظرفیت واحد گازی 310 مگاوات و ظرفیت واحد بخار آن 150 مگاوات است.
متوسط انرژی تولید سالانه نیروگاه نوشهر سه میلیون و 600 هزار مگاوات در سال است و ظهر یکشنبه سنگرون واحد گازی با شبکه سراسری برق انجام شد و پیش بینی تکمیل بخش بخار نیروگاه پایان سال 98 خواهد بود.