مجری طرح های توسعه سرمایه گذاری خصوصی شرکت برق حرارتی خبر داد: بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان به بهره برداری رسید
12/09/1396
مهدی خباز پیشه اعلام کرد: با بهره برداری از بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در استان خوزستان به ظرفیت160 مگاوات و با سنکرون بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان، این نیروگاه به طور کامل وارد مدار برق کشور شد.

به گزارش دفتر روابط عمومي و امور بین الملل- مهدی خباز پیشه، ضمن بیان این خبر افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان که در قالب 2 واحد گاز و یک واحد بخار در استان خوزستان با مشارکت شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر و شرکت مپنا  احداث شده، هشتاد و یکمین واحد نیروگاهی است که توسط بخش خصوصی در کشور احداث می شود.

وی خاطر نشان کرد: بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان، شامل دو واحد گازی 166 مگاواتی به ظرفیت کل 332 مگاوات در سال 95 به طور کامل سنکرون و وارد مدار برق کشور شده است و بخش بخار آن در قالب قرارداد طرح های نیروگاه هایی که قبلا بخش گاز آن، احداث شده است، عملیاتی گردید.

مجری طرح های توسعه سرمایه گذاری افزود: این نیروگاه دارای یک مخزن سوخت 33 هزار مترمکعبی جهت ذخیره سوخت در ایام سرد سال است که می تواند تا 45 روز می توانند سوخت نیروگاه را تامین نمایند   .  

به گفته این مقام مسئول، پيمانكار اصلي اين پروژه شركت مپناست که در ساخت این نیروگاه از بویلرهای بازیافت حرارتی    و سیستم های خنک کننده اصلی از نوع کندانسور هوایی(  ACC   ) استفاده کرده است   . 

شایان ذکر است نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در زمینی به مساحت 42 هکتار در  کیلومتر 20 جاده بهبهان-رامهرمز در شهرستان بهبهان واقع شده است.